Çocuk Polisiyesi Usta Dedektif ve Çırağı - Usta Dedektif Tim ve Çırağı serisinin ilk kitabı

Çocuk Polisiyesi Usta Dedektif ve Çırağı – Usta Dedektif Tim ve Çırağı serisinin ilk kitabı

Çocuklar için gizem dolu bir serüven başlıyor. Esen Kitap’ın çocuklar için dedektif hikâyelerinin ilki Kayıp Pırlantanın Sırrı Ebru Tüzel çevirisiyle raflarda!

Macera, gizem ve merak duygusu tüm çocukların ilgisini çeker. Esen Kitap’ın çocuklar için dedektif hikâyelerinin ilki olan Kayıp Pırlantanın Sırrı, heyecanlı ve zihin açıcı bir macerayla çocukları peşinden sürükleyecek.

Usta Dedektif Tim ve Çırağı serisinin ilk kitabı olan Kayıp Pırlantanın Sırrı’nda, Tim ve ablası Jenny çıktıkları kar tatilinde kendilerini bir maceranın ortasında bulurlar. Dağdaki kulübelerine gitmek üzere tren istasyonuna indikleri andan beri dikkatlerinden kaçmayan tuhaflıklar, yolda karşılaştıkları gizemli kayakçı ve dananın kuyruğunun koptuğu karnaval gecesi… Karnaval sırasında bir anda sönen ışıklar ve sonrasında kaybolan pırlanta yüzük, Tim ve ablası Jenny’nin çabaları sayesinde bulunur. Tim bir dâhi değildir ama o kadar dikkatlidir ki, tüm ayrıntıları aklında tutar ve yeri gelince olayların gizemini çözmek üzere kullanır. Jenny ise Tim kadar ayrıntıcı ve dikkatli olmasa da cesaretiyle kardeşine eşlik eder ve ikisi iyi muhteşem bir ekip olur: Usta Dedektif Tim ve Çırağı.

Hilde Hagerup
1976 doğumlu Norveçli roman ve çocuk kitapları yazarı Hilde Hagerup, ünlü Norveçli yazar Klaus Hagerup’un kızıdır. Hilde Hagerup, 2002 yılında Lovetannsang isimli eseriyle Norveçli Eleştirmenler En İyi Çocuk Kitabı ödülünü kazandı.

Klaus Hagerup
Norveçli yazar, çevirmen, senarist, aktör ve yönetmen Klaus Hagerup, gençlik romanlarıyla ünlüdür. Tekinsiz ergen Markus, gençler için yazdığı kitaplardaki en bilinen karakterdir. Kitapları pek çok edebiyat ödülüne layık görülen Hagerup’ın bir de polisiye romanı vardır.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum