Polisiye Yazarı Şebnem Şenyener

Polisiye Yazarı Şebnem Şenyener

Şebnem Şenyener roman yazarıdır ve romanları, sanat polisiyeleri tarzında aşk hikayeleridir. Şebnem Şenyener’im kitapları:

  • Bir Türk Casusunun Mektupları
  • (ilk baskı 2001, ikinci baskı 2005, üçüncü baskı 2008 )
    30 Şubat, (ilk baskı 2004, ikinci baskı 2008)
  • Dansözün Ölümü (2006)Karakter Taciri (2008)
  • Ölümün Şarkısı Özgürdür (2014)
  • Bin Gözle Sevdik Birbirimizi (2014)
Çalıştığı Demokrat gazetesinin 1980 askeri darbesiyle kapanmasından kısa bir süre sonra New York’a yerleşti.
Dış muhabir olarak ilk yazılarını Yeni Gündem dergisi için yazdı. Paris’te bir yıl geçirdikten sonra Columbia üniversitesi Gazetecilik Okulunda master yaptı. Cumhuriyet, Sabah, Yeni Yüzyıl gazetelerinde New York muhabirliğine 14 yıl devam etti. 1998’de New York’taki Gazetecileri  Koruma Komitesiyle birlikte, Işık Yurtçu ve 80 tutuklu gazetecinin serbest bırakılması için yasa değişikliğiyle sonuçlanan düşünce ve ifade özgürlüğü kampanyasına ön ayak oldu. Ayrıca, Aktüel, Milliyet Sanat, Varlık olmak üzere çeşitli yayınlarda yazmaya devam etti. Halen New York, Roma ve Londra’da yaşamaktadır.
Sevgili Şebnem Şenyener ile yaptığımız keyifli söyleşiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum